, görünüşte sosyal medyanın egemen olduğu bir dünyada, birinin düğmelerini yanlış şekilde itmek son derece basit olabilir ve çok azı bunu İspanyolca yüksekten çok daha iyi yapıyor gibi görünüyor. Moda Ev Balenciaga. High Fashion’ın birçok önde gelen ve kullanılmış markalarından biri olarak mevcut olsa da, Balenciaga, oldukça tuhaf ürünler için çok sayıda para komuta ederek viral reklam tekniğini çivilemek için gerçekleştirdi.

Eski sözler “herhangi bir tanıtım büyük bir tanıtımdır” ve Balenciaga, basın meme yapımcılarının onlar için görevin yarısını yapmasına izin vererek bu zihniyeti kesinlikle kucaklar. Belirsiz sürümlerinin çoğuna uyarak, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağ siteleri, ürünlerini komik meslektaşlarına benzeten memlerle ve sonuç olarak markanın izleyicileri büyüyor.

Fortnite video oyunundaki çevrimiçi kıyafetlerinden Ikea Rip-off’larına, ister markayı beğenip nefret ederseniz, bu ürünlerin yanı sıra kampanyaların getirdiği pozlamayı reddedemezsiniz. Garip olduğu kadar her şeyden de fantastik, bu yüzden son birkaç yıldan itibaren Balenciaga’nın en iyi viral reklam hitlerinden birkaçını anlatmayı seçtik.

“Joey Tribbiani”

AW18, Balenciaga’nın en iyi viral isabetlerinden birinin yedi katmanlı ceket tipinde serbest bırakıldığını gördü. Bu karışık ve eşleşen parça, farklı uzunluklarda ve renklerde yedi ayrı eşsiz katmana sahiptir. Podyumdaki ilk çıkışına uyan bu ceket, insanlar Joey’nin çiftin bir tartışması yaptıktan sonra Chandler’ın tüm gardırobunu giydiği iyi arkadaşlarda o sahneye benzettikten sonra viral hale geldi.

Birçok kişi ne olduğunun şakasını takdir etse de, çok sayıda aynı şekilde 9.000 dolarlık parçanın göz sulama maliyeti hakkında “bölgesel tasarruf mağazanıza gidebileceğini ve 100 dolardan daha az görünümü yeniden yaratabileceğinizi” belirten bir kişiyle yorum yaptı.

Balenciaga aracılığıyla görüntü
11 için sitede olduğunuzda ve 12 için köprü

Bu yılın başlarında Balenciaga, çevrimiçi gerçek pist şovunda yüksek vis parka ceketini sergiledikten sonra ana haber yaptı. Ceketin kendisi, yansıtıcı özetin yanı sıra Velcro bağlantı noktalarının yanı sıra 2890 £ ‘lık fiyatlandırılıyor. Buna ek olarak, parçanın hem önünde hem de arkasında bir “BLNCG” logosu, esnaf ceketlerine daha da fazla benzerlik gösterilmiştir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ceket bir milyon mem ve internet hakkındaki yorumlardan memnun kaldı ve onu İngiltere bin işçisi ve esnaf ceketleri ile karşılaştırdı, işçilerin kendileri Twitter’a atlıyor ve “Çalışma ekipmanımı da sunacağım İnternet, “çok da” ve “yüksek moda duydum ama hi-vis duydum” değerinde ise.

McDonald’s ateş ediyor

2018’de Balenciaga, ayakkabı koleksiyonunun bir parçası olarak bir çift parlak kırmızı kare toe deri katır yayınladı. Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, Twittersphere bir kez daha bir dizi mem ve ayakkabıyı McDonald’s Red Fries paketleriyle karşılaştıran tweet’lerle bir kez daha etkilendi. Bir kişi bile ayağına bir McDonald’s Fry paketi giydi ve “Onlara Yeni Balenciaga’yı tamamladı” başlıklı bir resim yayınladı.

Eğlencenin bittiğine inandığınızda, McDonalds İsveç, sadece ayakları üzerinde bir çift patates paketi kullanarak bir işçi olabileceğimizin bir resmini yayınlamak için Instagram’a gitti. Balenciaga asla etiketlenmemiş olsa da, bu İspanyol etiketinde dolaylı bir poke olmasaydı son derece şaşırdık.

Torbalama alanında beklenmedik ürün

2017, Tüketici Çantası ile Balenciaga’nın birçok şüpheli taklitçi parçasından birinin piyasaya sürüldüğünü gördü. Yamuk bir şekilde parlak mavi bir gölgeyle görünen, IKEA’nın 99p Frakta sağlayıcısına kıyasla bu çantanın benzerliği, 1364 £ ‘lık maliyet farkına rağmen tuhaftır. Tıpkı listedeki meslektaşlarının çoğu gibi, bu çanta da bir dizi şakaya çekildi ve İsveç devlerinin intihal için yasal işlem yapması gerektiğini ilan ederek internette kötüye kullanıldı.

Neyse ki Balenciaga için IKEA, tüm durum hakkında mükemmel bir mizah anlayışına sahipti ve bunun yerine “kir içine atma” gibi önerilerle “orijinal bir Ikea frakta çantasının nasıl belirleneceğini” özetleyen bir rehber yayınladı ve “katlayın” “.

Timsah yemi

Balenciaga’nın göz küreleri savaşı 2017’de devam etti, çünkü marka Crocs ile ilk ortaklığını bir pist şovu aracılığıyla sağladı. İspanyol markası, Amerikan konfor uzmanlarını, izleyicileri ve sadece yemlenmiş film eleştirmenlerini ve basını şok eden imza tasarımının garip bir platform versiyonu için dokundu. Web’in çoğu, ayakkabının görünüşte iğrenç olduğunu kabul etse de, raflara ulaşmadan önce görünüşe göre ön tasarım sunuldu.

Bu yılın başlarında, bir önceki işbirliği hakkında hatırlamadığımızda Balenciaga, Debuti’nin izleyicilerini bir kez daha şok ettiğindeEn yeni Croc modelleri, ayakkabının arkasında bir stiletto topuk ile toplam. Bu belirgin bir şekilde çirkin bir parça henüz genel bir sürüm görmedi, ancak sadece çok sayıda moda tutkunu işgal eden bir sonraki mem parçası olacağını düşünebiliriz.

“Tişört Gömlek”

Balenciaga, uygun bir şekilde “tişört gömleği” ile 2018’de karıştırmayı tetikledi. Bu parça, parçanın önüne önlük benzeri bir tarzda bağlı uzun kollu damalı bir düğmeli sıradan mavi tişörtlerdir. Görünüşe göre, ön taraftaki tişörtle giyebileceğinizi ya da arkada garip bir tişört pelerinle olduğu gibi markaya göre “iki stil kullanan” adlı parça.

Doğal olarak, internetin viral alanı bununla eğlendi, bir dizi kişi “tişört gömleğinin” kendi bütçe planı versiyonlarını üretmeyi seçti. Tee gömlekleri 1290 dolarlık bir fiyatla fiyatlandırılırken, bu desenin yakında herhangi bir zaman ayırdığını göremeyiz.

Oynanma

Bu yılın Haziran ayında Balenciaga, oyun devleri PlayStation ile beklenmedik bir ortaklık için güçlerini birleştirdi. İkili, iki tişörtün yanı sıra çeşitli PlayStation grafikleri ve markanın orijinal yazı tipini kullanan stilleri ile kapüşonlu bir toplam yayınladı.

PS5’in ilk piyasaya sürüldüğü tarih olan “Kasım 2020” t-shirt okumasıyla, bu ortaklık yeni konsolun tanıtımını kutlamak için biraz geç görünüyordu ve bunun yerine kolay bir para kapmak gibi görünüyordu. Tee gömlekleri 675 $ ve hoodies 875 $ olarak fiyatlandırdığında, bu koleksiyon satın almak için yeni konsolu perakende maliyetinden satın almaktan çok daha pahalıya mal oluyor.

Çocuklarla aşağı

PlayStation işbirliğinin ardından Balenciaga, bu ayki Fortnite X Balenciaga Link UP ile oyun pazarını daha da kabul etmeye hevesliydi. İkili, lansman için fiziksel giysilere ek olarak hem oyun içi derileri hem de kozmetikleri yaratmak için güçleri birleştirdi.

Ortaklık görünüşte dijital ve fiziksel alanlar arasındaki boşluğu doldururken, İspanyol markasının önemli bir maliyet etiketi emrettiği şok olmadığı için gelmiyor. Sıradan beyaz tişörtlerin yanı sıra 726 £ ‘lık bir fiyatla fiyatlandırılan sıradan siyah hoodies 942 £’ da, her iki ürün de yeni PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsollarından çok daha fazla harcıyor.